Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne systemu Komandor doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach, przedpokojach, gdyż nie zajmują przestrzenie przy ich otwieraniu. Ponadto są również głównym elementem wykorzystywanym przy zabudowach garderób, szaf wnękowych oraz bibliotek. Można je montować w miejsce tradycyjnych skrzydeł drzwiowych w kuchniach i łazienkach. Drzwi przesuwne sprawdzają się także na poddaszach.

 

Oferta Komandora obejmuje dwa rodzaje systemów:

 • SYSTEMY STALOWE - do ich wykonania wykorzystuje się wysokiej jakości taśmę stalową, którą profiluje się na specjalnie do tego przeznaczonych maszynach. Tory i ramki pokrywane są obustronnie warstwą cynku, która zapobiega korozji, a w następnie nakłada się lakier podkładowy i wierzchni. Zastosowanie lakieru poliestrowego lub PVC nadaje systemom stalowym oryginalny i estetyczny wygląd. Są one odporne na pęknięcia i odpryski podczas obróbki mechanicznej, czyli profilowania, gięcia i zwijania.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE – kształt aluminiowych profili uzyskuje się poprzez odpowiednie formowanie. Tory i ramki wykonane są ze stopu aluminium oraz pokryte: brązowym, czarnym albo białym lakierem poliestrowym, drewnopodobną powłoką PCV lub powłoką galwaniczną, która w procesie anodowania uzyskać może kolory takie jak: anoda naturalna, anoda złota lub anoda szampańska.

 

 

Do podstawowych elementów systemu należą:

 • Profile (ramki, rączki) – poziome i pionowe elementy, które tworzą ramę drzwi oraz ich uchwyt. Profile są wykonywane w różnych kształtach, wymiarach i kolorach.
 • Elementy jezdne:
  • Wózek dolny – bardzo trwały element, na którym opiera się ciężar drzwi. Dzięki śrubom regulacyjnym możliwe jest dopasowanie drzwi do nierówności ścian (do 2 cm). Wózki są łożyskowane i pokryte smarem grafitowym. Gwarancja na system jezdny udzielana jest na 5 lat, jednak testy techniczne wykazały, że okres bezawaryjnej pracy systemu jezdnego może wynosić 15 lat.
  • Prowadnik górny – łączy okucia skrzydeł drzwi. Dwa poruszające się niezależnie  od siebie kółka, mają za zadanie utrzymywać drzwi w pionie.

Jako elementy dodatkowe wymienia się:

 • Paski buforowe, chronią drzwi przed uderzeniem w ściankę boczną szafy
 • Paski uszczelniające, szczotki o długim lub krótkim włosiu, które zakrywają szczeliny i zapobiegają przedostawaniu się kurzu do wnętrza szafy
 • Domykacz gazowy – amortyzator, który wyhamowuje drzwi, łagodnie je domykając. Jego montaż szczególnie zaleca się w szafach umieszczonych w pokojach dziecięcych, ponieważ eliminuje on zagrożenie przytrzaśnięcia ręki podczas zamykania mebla.

 

 

Do klienta należy wybór systemu oraz kształtu profili drzwi. Profile prezentujemy poniżej.

 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Prosty, popularny system, często wybierany przez naszych klientów. Od wielu lat w ofercie Komandor. Największa spośród wszystkich systemów regulacja wysokości drzwi.

  . max. wysokość drzwi: 2750mm
  . max. szerokość drzwi: 1200mm
  . dostosowany do wypełnień: 4mm (szkło), 10mm (płyta)


   

  Rozwiń Zwiń
 • Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11 – najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Profil magnetyt dostępny jest w 4 kolorach: matowo-srebrnym, matowo- złotym, wenge i wiśnia. To jedyny system stalowy do drzwi przesuwnych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilach poziomych górnym i dolnym. Drzwi w profilach magnetyt są bardzo stabilne poprzez usytuowanie osi rolki dokładnie w płaszczyźnie przechodzącej przez środek ciężkości drzwi.  Łagodny kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on w szafach montowanych w salonach, pokojach dziecięcych czy sypialniach.

  Rozwiń Zwiń
 • Onyx

  Onyx

  Onyx – stanowi połączenie dwóch brył geometrycznej o prostych i regularnych kształtach oraz formy zaokrąglonej o łagodnej linii. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, ze profil ten doskonale wkomponowuje się w bardzo nowoczesne wnętrza nadając im wyrazistości a samej zabudowie strzelistości. Może być z powodzeniem stosowany w drzwiach szafy jak również w drzwiach przejściowych dzielących pomieszczenia z uwagi na swoją symetryczność.

  Rozwiń Zwiń
 • Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25 - profil o doskonałym, subtelnym kształcie, smukły i sprawiający wrażenie delikatnego. Smukła linia, delikatna krągłość na obrzeżach oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze.

  Rozwiń Zwiń
 • Art Deco

  Art Deco

  Art. Deco - Jest typowym odzwierciedleniem epoki Art Deco. Stał się inspiracją konstruktorów, którzy odwołali się do źródła tworząc produkt geometrycznie stylizowany, idealny, elegancki i gustowny. Pozwolił na stworzenie produktu doskonale komponującego się do każdego wnętrza. Zastosowanie aluminium oraz dobór kolorystyki podkreślają oryginalny kształt i charakter profilu nadając mu wyrazistości. Szafy wykończone profilem ART DECO sprawiają wrażenie nowoczesnych i niezwykle eleganckich

  Rozwiń Zwiń
 • Agat ST 25

  Agat ST 25

  Agat ST 25 -  stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu i przekazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron.

  Rozwiń Zwiń
 • Topaz

  Topaz AL 21

  Topaz AL 21 – profil aluminiowy w kolorze anody naturalnej o prostej, klasycznej budowie przeznaczony do zabudów o niskich drzwiach oraz mebli modułowych czy kuchennych. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzują się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie a jednocześnie cichą pracą elementów jezdnych. Zalecana wysokość drzwi w systemie Topaz wynosi od 200 do 1000 mm. W systemie tym można wykonywać drzwi z wypełnieniem ze szkła oraz z płyty. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że drzwi mogą być wykonane zarówno w wersji uchylanej jak i przesuwnej.

  Rozwiń Zwiń
 • Sahara

  Sahara

  Sahara – wąski profil aluminiowy, dostępny w dwóch kształtach jako Sahara1 i Sahara2 oraz w dwóch kolorach: anoda naturalna i anoda szampańska. Jego subtelna i prosta linia, stanowi lekkie obramowanie dla wypełnienia drzwi. Przy wykorzystaniu Sahary, można wykonywać drzwi zarówno z płyty jak i ze szkła lub z połączeniem tych dwóch wypełnień.

  Rozwiń Zwiń

Szafy 20% taniej w linii Classic

Z okazji 20-tych urodzin Komandor tylko w czerwcu skorzystaj ze specjalnej oferty urodzinowej. Szafy w linii Classic kosztują 20% taniej.

Oferta ratalna

Skorzystaj z wyjątkowej oferty ratalnej 10 rat 0%. RATY prawdziwe 0%: bez pierwszej wpłaty, bez prowizji oraz bez oprocentowania

Zapraszamy do współpracy

W związku z dynamicznym rozwojem firma Komandor poszukuje Partnerów Handlowych na terytorium województwa śląskiego i małopolskiego.